Creo Elements/Direct Modeling , “Doğrudan modelleme” teknolojisine dayanan gelişmiş bir 3D Katı Modelleme Sistemidir. Doğrudan Modelleme, yeni bir CAD tasarım konseptine sahiptir. Mühendislerin herhangi bir parametrik geçmişe dayalı kısıtlama olmaksızın yüksek hassasiyetli 3D katı modeller geliştirmelerine izin verir. Diğer CAD Sistemlerinden 3D Modeller, herhangi bir problem olmadan Doğrudan Modelleme CAD Sistemlerine aktarılabilir.

Creo Elements / Direct Modeling’ in 3B tasarıma Direct Modeling yaklaşımı, tasarım döngülerini kısaltmak ve hızlı bir şekilde ürün tasarımları oluşturmak için hafif ve esnek bir tasarım stratejisine ihtiyaç duyan şirketler için idealdir.

Diğer CAD verileriyle çalışmak çok esnek

Creo Elements/Direct Modeling CAD sistemi, diğer CAD verilerini açmakta ve değiştirilmesinde çok üstündür. Örneğin diğer bir CAD sisteminin doğrudan dosyasını açıp, üzerinde değişiklik yapabilir.

Beklenmeyen ve radikal değişiklikler için çok esnek

Bir kerelik ürün tasarımları geliştiren şirketler  (örneğin, benzersiz, pazardan yeni veya özel tasarım siparişi veren ürünlerden biri) tasarım döngüsü boyunca hızla değişen gereksinimlerle karşı karşıyadır. Creo Elements / Direct Modeling, beklenmedik değişiklikleri daha hızlı ve daha sık yapmanızı sağlar. Bu değişiklikleri daha sonra tasarım sürecinde de yapabilirsiniz.

3B tasarım oluşturma ve değiştirmeyi hızlı, kolay ve esnek hale getirir. Değişikliklerin önceden tahmin edilememesi durumunda, bir ürün tasarımını öngörülemeyen ve yeni yönlere hızla dönüştürebilirsiniz.

3D CAD öğrenmek ve kullanmak için en kolay yaklaşım

Direct Modeling yaklaşımı, model geometrisi ile doğrudan ve sezgisel olarak etkileşime girdiğinizden, profesyoneller tarafından öğrenilmesi ve kullanılması en kolay 3D CAD yöntemi olarak kabul edilir.

Ürünün analitik ve serbest form geometrisinin yüksek doğruluğu, tasarım sürecinin üretilebilirliğini garanti eder ve veri bütünlüğünü garanti eder. Modelleme Bilgisayar Destekli İmalat ve Sonlu Eleman Analizi uygulamaları ile desteklenmektedir.

Farklı “ürün kombinasyonları” sunan çeşitli “Creo Elements / Direct” ürün paketleri de mevcuttur.